KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15936422

nr 1593 6422

Erik Olsson Sanda

(1919-2006), Sverige

Etsning, Signerad, numrerad 54/100, daterad -67, hus. Bildmått: 21z50 cm, yttermått inklusive ram: 43x73 cm

Erik Olsson Sanda, svensk bildkonstnär född 1919, död 2006.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 29 januari 2024
kl 18:02:26

27/1 15:40:26 1      Vinnande bud

Erik Olsson Sanda

Läs mer om Erik Olsson Sanda
Lis Husberg (f. 1920)